Karboksyterapia

Cellulit, rozstępy, worki i cienie pod oczami – wiele osób zmaga się z tymi problemami. Często jednak działania nie trafiają bezpośrednio w przyczynę określonego problemu. Aby go rozwiązać, warto postawić na nowatorski, bezpieczny zabieg, jakim jest karboksyterapia.

Bąbelkowy fenomen

Metoda ta bazuje na wstrzykiwaniu pod skórę czystego dwutlenku węgla (CO2). Odbywa się to z zastosowaniem cienkiej igły. Ilość podawanego CO2 jest kontrolowana przez aparaturę i zależy od powierzchni, na jakiej wykonywany jest zabieg. Czas jego trwania zależy od miejsca aplikacji – w przypadku skóry pod oczami to kilka minut. Zabieg, wykonywany np. w okolicy brzucha może trwać około 30 min.

Co się dzieje w ciele?

Po zaaplikowaniu CO2 naczynia krwionośne rozszerzają się, dzięki czemu poprawia się przepływ krwi w tkankach i wytwarzają się nowe naczynia włosowate. Tym samym skóra staje się lepiej odżywiona i dotleniona, pobudza się również odnowa określonych komórek. Stymulowana jest odbudowa włókien kolagenowych, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Sposób ten łączy mechaniczne działanie penetrującego gazu i jego chemiczny wpływ. W ten sposób można również rozbić złogi tłuszczu.

Karboksyterapia w Poznaniu – dla kogo?

Spektrum zastosowań tej metody jest szerokie. CO2 może być wykorzystany między innymi do:

  • walki z cellulitem, nawet intensywnym,
  • pozbycia się rozstępów na brzuchu, pośladkach czy udach,
  • zlikwidowania cieni i tzw. worków pod oczami,
  • wyzbycia się nadmiarowej tkanki tłuszczowej (jako alternatywna liposukcji),
  • powstrzymania wypadania włosów, dzięki odżywieniu cebulek włosowych, poprzez lepszy przepływ krwi.

Efekty po serii zabiegów są zaskakujące. Karboksyterapia pozwala szybko uporać się z wieloma problemami To mało inwazyjny, sprawdzony sposób na cellulit czy rozstępy. Zapraszamy!

ul. Katowicka 11/b2
61-131 Poznań
kom: +48 533 55 22 09

Pon – Pt – 10:00-19:00