mikropigmentacja skóry głowy

MIKROPIGMENTACJA SKÓRY GŁOWY

 

Współcześnie nadmierna utrata włosów dotyka nie tylko osoby w podeszłym wieku. Coraz więcej „młodych” osób, nawet dwudziestolatków, boryka się z problemem łysieniem.

 

DLACZEGO TRACIMY WŁOSY?

Za wypadanie włosów odpowiedzialna jest nie tylko genetyka. Towarzyszy ono również wielu chorobom, jest wynikiem stosowanych kuracji (długotrwałe przyjmowanie leków, radio- czy chemioterapia), lub reakcją organizmu na naszą codzienność – zbyt szybkie tempo życia, przewlekły stres, zła dieta czy niedobory snu. 

 

Osoby dotknięte tym problemem szukają wszelkich możliwych rozwiązań, aby powstrzymać łysienie i tym samym podnieść komfort życia, który w wielu przypadkach spada lawinowo. 

Stosują niezliczone kuracje, często bardzo kosztowne i uciążliwe, których efekty są krótkotrwałe i niesatysfakcjonujące. 

Z pomocą przychodzi zabieg MIKROPIGMENTACJI SKÓRY GŁOWY.

 

Jest to bezpieczne i rozsądne rozwiązanie, dające przewidywalne i umożliwiające pełną kontrolę efekty. Nie jest to metoda tak radykalna, jak przeszczep włosów, który charakteryzuje się dużą ingerencją, długim procesem rekonwalescencji i wysokim ryzykiem powikłań, o kosztach nie wspominając.

Zabieg mikropigmentacji Mikro Hair dedykowany jest zarówno mężczyznom, jak i kobietom borykającym się z każdym rodzajem łysienia, pragnącym zagęścić optycznie włosy, bądź zniwelować widoczność blizn. 

 

Ten innowacyjny sposób polega na stworzeniu imitacji fryzury – idealny efekt odrastającego włosa, poprzez wprowadzenie w skórę głowy pigmentu w postaci tysięcy miniaturowych punktów.

 

NA CZYM POLEGA MIKROPIGMENTACJA SKÓRY GŁOWY?

Zabieg ten, choć inaczej nazywany jest również tatuażem medycznym, od klasycznego tatuażu różni się przede wszystkim rodzajem pigmentu oraz metodą i głębokością jego wprowadzania. 

 

PIGMENT stosowany w zabiegu ma specjalnie opracowaną formułę dedykowaną dla metody Mikro Hair, dzięki temu zapewnia całkowitą kontrolę nad efektem pigmentacji oraz przewidywalność zachowania barwnika w skórze wraz z upływem czasu.

Profesjonalnie dobrany kolor zachowuje naturalny wygląd nowej fryzury i niweluje ryzyko wystąpienia różnicy kolorystycznej między wytatuowanym miejscem a naturalnymi włosami. 

WPROWADZENIE BARWNIKA W PŁYTSZĄ WARSTWĘ SKÓRY powoduje, że nie zmienia on z czasem koloru i nie nabiera niepożądanych nienaturalnych tonów. Pigment stopniowo blaknie i jest to bardzo duża zaleta tej metody, gdyż pozwala w pełni kontrolować formę fryzury. Skóra głowy się zmienia, opada linia włosów, łysienie postępuje – łatwiej jest dopigmentować pojawiające się ubytki, nadać nowy kształt „włosom”. 

Dzięki temu zachowujemy naturalny wygląd, co łączy się z codziennym komfortem osoby poddającej się zabiegowi.

URZĄDZENIE WYKORZYSTANE W MIKROPIGMENTACJI MIKRO HAIR jest specjalnie dostosowane do zabiegów na delikatnej skórze głowy. Poprzez precyzyjne pojedyncze mikronakłucia bardzo cienką igłą, uzyskujemy naturalny efekt ogolonej głowy, a w przypadku blizn zniwelowanie ich widoczności.

MIKROPIGMENTACJA MIKRO HAIR TO NIE TYLKO EFEKT FRYZURY „NA 0”.

Metoda ta znalazła również idealne zastosowanie w przypadku PIGMENTOWANIA BLIZN (po przeszczepie włosów, urazach). Warunkiem wykonania zabiegu jest 100% wygojenie blizny. Sposób jej maskowania ustalany jest indywidualnie z klientem. 

CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED ZABIEGIEM?

Każdy zabieg poprzedzony jest KONSULTACJĄ, na której dobieramy odcień, ustalamy gęstość pigmentacji oraz linię włosów – wszystkie kroki mają służyć uzyskaniu jak najbardziej naturalnego wyglądu nowej fryzury.

 

Pigmentacja to zabieg stopniowy – podczas 2-3 spotkań tworzymy trójwymiarowy efekt gęstości włosów. Długość każdej sesji zawiera się w przedziale 1-6 godzin. 

Efekt zabiegu utrzymuje się przez okres 2-4 lat. Jest on zależny od indywidualnej zdolności wiązania pigmentu w skórze. Istotną rolę odgrywa wiek, rodzaj skóry, przyjmowane leki, tryb życia itp. Przeważnie zakłada się okres od 2 do 4 lat, z tym że dla podtrzymania efektu, powinno się po około dwóch latach odświeżyć „fryzurę”. 

 

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

Kondycja skóry przed zabiegiem jest istotnym elementem uzyskania odpowiedniego efektu mikropigmentacji. Skóra nie powinna być świeżo opalona, nie należy również przyjmować leków sterydowych, z retinoidami oraz rozrzedzających krew. Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu są: wypryski, łojotok, łuszczyca lub atopowe zapalenie skóry.

 

Optymalna długość włosów przed zabiegiem powinna być w granicach 0,3 – 0,5 mm, najlepiej w dniu poprzedzającym zabieg ogolić głowę tuż przed snem.

 

ZALECENIA PO ZABIEGU MIKROPIGMENTACJI METODĄ MIKRO HAIR 

Podczas zabiegu mikropigmentcji może dojść do lekkiego podrażnienia skóry czy obrzęku i zaczerwienienia spowodowanego nakłuciami, jednak proces gojenia przebiega bardzo szybko.

 

Przez kolejne dni należy stosować specjalne kosmetyki łagodzące oraz zapewniające odpowiednie nawilżenie, gdyż podrażniona skóra będzie się łuszczyć.

Istotna jest odpowiednia, łagodna pielęgnacja dedykowana skórze po mikropigmentacji – idealnym rozwiązaniem jest zestaw pielęgnacyjny kosmetyków OVA.

Po zabiegu nie powinno się używać mydła ani środków stosowanych na co dzień. Polecamy chusteczki nawilżające OVA , które zapewnią odpowiedni poziom nawilżenia skóry z zachowaniem wymaganej aseptyki, oraz balsam do ciała OVA przyspieszający regenerację naskórka i zapewniający ochronę skóry przed promieniami UV – co jest bardzo ważne w procesie gojenia i odpowiedniej asymilacji pigmentu w skórze.

 

Szczegółowe zalecenia odnośnie do pielęgnacji pozabiegowej klient dostaje od specjalisty po wykonanym zabiegu. 

 

Zabieg nie wyklucza z uczestniczenia w codziennym życiu, jednak warto podkreślić, że należy odłożyć w czasie wszelkie podróże wiążące się z przebywaniem na słońcu.

 

MIKROPIGMENTACJA METODĄ MIKRO HAIR jest rozwiązaniem dającym naturalny efekt, podnoszącym znacznie jakość życia, bez bolesnych zabiegów, długich rekonwalescencji oraz ryzyka powikłań. 

 

ul. Katowicka 11/b2
61-131 Poznań
kom: +48 533 55 22 09

Pon – Pt – 10:00-18:00