Przeciwwskazania do zabiegu makijażu permanentnego oraz kosmetologii estetycznej

jego  

Zanim podejmiesz decyzję o wykonaniu zabiegu, upewnij się, że nie występują u Ciebie poniższe przeciwwskazania do jego wykonania.

 

Szczepienie przeciw COVID-19 lub przechorowanie.

Należy zachować minimum miesięczny odstęp (przed i po)  pomiędzy zabiegiem, a szczepionką lub przechorowaniem.

 

Infekcje

Infekcje wirusowe i bakteryjne są bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Na zabieg przychodzimy zdrowe, jeśli masz katar, grypę lub inną chorobę, a także aktywną opryszczkę – wylecz się i zaplanuj zabieg w innym terminie.

 

Ciąża

Ciąża jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu z wielu powodów. Najważniejszym z nich jest zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Podczas zabiegu używa się preparatów znieczulających, barwników, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo płodu.

 

Odżywki na porost rzęs i brwi

Stosujesz odżywki na porost rzęs i brwi? Niestety nie możesz wykonać makijażu permanentnego brwi i oczu. Odstaw preparat i odczekaj od 3 do 6 miesięcy. Dopiero po tym czasie możesz bezpiecznie wykonać makijaż.

 

Sztuczne rzęsy

Nosisz doklejane rzęsy? Zanim zapiszesz się na zabieg makijażu permanentnego musisz je usunąć. Sztuczne rzęsy uniemożliwiają wykonanie zabiegu makijażu permanentnego oczu.

 

Świeżo powiększone/wypełnione usta

Zabieg makijażu permanentnego ust można wykonać dopiero 4 tygodnie po wypełnianiu ust kwasem hialuronowym.

 

Botox

Zabieg makijażu permanentnego można wykonywać 2 tygodnie po ostrzykiwaniu twarzy Botoxem. 

 

 

Opalenizna

Mocna, świeża opalenizna zaburza prawidłowy dobór koloru, dlatego umów się na zabieg minimum 1 miesiąc po opalaniu.

 

Okres karmienia piersią

W okresie karmienia piersią wysoki poziom hormonów może utrudniać aplikację pigmentu, jak i zaburzać proces gojenia. Szczególnym przeciwwskazaniem jest także lek przeciwwirusowy, który należy zażyć przed makijażem ust. Leki te nie są wskazane w okresie karmienia piersią.

 

Cukrzyca

Cukrzyca to choroba, która nie wyklucza wykonania makijażu permanentnego. Zabieg można wykonać dopiero wtedy, gdy chory uzyska pozytywną opinię lekarza,który stwierdzi stabilny stan choroby i pozwoli na zabieg.

 Nowotwór

U osób, które przeszły chemioterapię wykonujemy makijaż brwi i oczu, który pozwala ukryć skutki leczenia chemią. Do zabiegu pacjent musi mieć jednak pozytywną opinię lekarza i dobre wyniki badań krwi. Trzeba jednak pamiętać, że u chorych na nowotwory, w wyniku chemioterapii jest większa podatność na infekcje oraz możliwość nieprawidłowego przyjęcia się barwnika w skórze.

 

Leki rozrzedzające krew

Przyjmujesz na stałe leki rozrzedzające krew? Musisz wiedzieć, że Twoje naczynia krwionośne są bardziej kruche, a skłonność do krwawień jest większa. Podczas zabiegu łatwiej może więc dojść do małych krwawień. Poinformuj linergistkę o przyjmowanych lekach, aby mogła zdecydować jaką techniką wykonać makijaż i czy w ogóle zabieg jest możliwy.

Leki sterydowe oraz retinoidy

Zewnętrzne i wewnętrzne stosowanie leków sterydowych oraz retinoidów jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego. Jeśli stosowałaś maść sterydową lub z zawartością retinolu w miejscu pigmentacji musisz odczekać od 3 do 6 miesięcy zanim wykonasz zabieg. Naskórek po lekach jest bardzo cienki, a naczynia krwionośne rozszerzone. Jeśli więc zależy Ci na swoim zdrowiu i bezpieczeństwie koniecznie poinformuj linergistkę o stosowanych przez Ciebie lekach zawierających sterydy.

 Choroby autoimmunologiczne i leki na stałe.Jeżeli chorujesz i bierzesz leki na stałe, prosimy uzyskaj zgodę swojego lekarza na dany zaplanowany zabieg. To ważne dla twojego bezpieczeństwa.

 

Alergia

 Jeżeli masz alergię na metale ciężkie, kosmetyki lub hennę – zapisz się na próbę uczuleniową minimum 1 miesiąc przed zabiegiem, by wykluczyć ewentualne reakcje alergiczne.

 

Zaplanowane wakacje w pełnym słońcu

Pamiętaj, że po zabiegu makijażu permanentnego nie wolno opalać skóry przez co minimum 6 tygodni. Zaplanowałaś zabieg tuż przed wyjazdem na słoneczny urlop? Dla bezpieczeństwa przesuń ten zabieg w czasie.

 

Uczulenie na jad owadów błonkoskrzydłych (dotyczy kategorii: kosmetologia estetyczna)

 Jeżeli jesteś uczulona/ny na osy, szerszenie, mrówki, niestety jest to przeciwskazanie do zabiegów z użyciem usieciowanego kwasu hialuronowego tj. modelowanie ust czy wolumetria.

 

Dodatkowymi przeciwskazaniami do zabiegu są również: reumatoidalne zapalenie stawów, nawracające stany zapalne spojówek (makijaż oczu), zaawansowana choroba tarczycy oraz hemofilia.

 

Przygotowanie do zabiegu:

Wybierając się na zabieg makijażu permanentnego nałóż taki sam, codzienny makijaż, będziemy wiedziały jak na codzień lubisz wyglądać.

 

OGÓLNE:

W dniu zabiegu prosimy nie pić kawy oraz produktów zawierających kofeinę.

72 godziny przed każdym zabiegiem makijażu permanentnego nie należy: przyjmować aspiryny oraz spożywać alkoholu.

 

BRWI:

2 tygodnie przed makijażem permanentnym brwi nie wykonuj henny oraz nie poddawaj się regulacji brwi, natomiast 4 tygodnie nie wykonuj laminacji brwi. Miesiąc przed zabiegiem nie wykonuj zabiegów na twarz szczególnie zabiegów złuszczających, peelingów, mezoterapii i zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w tym obszarze. Jeżeli korzystasz z zabiegu Botox, wykonaj go 2-3 tygodnie przed zabiegiem.

 STANY ZAPALNE, WYPRYSKI, ALERGIE, OPRYSZCZKA

W sytuacji wystąpienia wszelkiego rodzaju wysypek, pryszczyków, stanów zapalnych i związanych z tym zaczerwienień i strupków w okolicy miejsca zabiegu, co najmniej w czasie jednego miesiąca od zabiegu, należy zabieg przesunąć, aż do całkowitego wygojenia skóry, tj min 1 miesiąc od odpadnięcia strupków. W sytuacji opryszczki na ustach, nie można wykonać makijażu na innej okolicy.

 

KRESKI:

Przed makijażem trwałym kresek należy odstawić odżywki na porost rzęs minimum 3 miesiące wcześniej. Dodatkowo, na zabieg przychodzimy bez tuszu i sztucznych rzęs. Zalecamy stosowanie suplementu diety Aescin lub Reparil w tabletkach w celu wzmocnienia naczyń krwionośnych, profilaktycznie 30 dni przed zabiegiem.

USTA:

Przed zabiegiem, należy zadbać o ich nawilżenie. Dobrze jest minimum 3 dni wcześniej stosować maskę z wazeliny na noc.  Dobrze jest stosować suplement diety Aescin w tabletkach w celu wzmocnienia naczyń krwionośnych, profilaktycznie 30 dni przed zabiegiem.

Jeżeli wystąpiła u ciebie opryszczka, odczekaj minimum 1,5 miesiąca od całkowitego wygojenia.

WAŻNE

 W przypadku modelowania ust, jeżeli posiadasz usta wcześniej modelowane lub nawilżane (kiedykolwiek, nawet 20 lat temu) jak najszybciej poinformuj o tym recepcję. W sytuacji zatajenia tej informacji zabieg może się nie odbyć lub mogą wyniknąć niechciane powikłania. 

 

Po zabiegu

 

PMU. Intensywny okres gojenia to pierwsze 3-7 dni, dlatego należy nastawić się na ciemniejszy kolor makijażu/obrzęk w pierwszych dniach. Po maksymalnie tygodniu, łuszczący naskórek zostanie usunięty, a kolor stanie się jaśniejszy. Właściwy efekt widoczny będzie po 30 dniach, do tego czasu kolor się stabilizuje.Dla pełnego efektu zabieg składa się z dwóch spotkań. Zabieg uzupełniający należy wykonać po minimum 1 do maksimum 3 miesięcy.

 

Odpowiednia pielęgnacja makijażu permanentnego po zabiegu ma wpływ na jego końcowy wygląd. Po zabiegu uzyskasz dokładne instrukcje dotyczące pielęgnacji od swojej linergistki.

 

Ogólne przeciwwskazania po zabiegu:

 

Przez 45 dni:

  • Całkowity zakaz ekspozycji na słońce
  • Całkowity zakaz opalania oraz solarium
  • Całkowity zakaz korzystania z basenu oraz sauny

 

Przez 7 dni:

  • Całkowity zakaz wykonywania makijażu w obszarze pigmentacji
  • Zakaz stosowania kremów, toników, płynów micelarnych oraz innych zawierających substancje aktywne,
  • Zakaz intensywnej aktywności fizycznej;

 

Przez 72 godziny:

  • Zakaz spożywania alkoholu.

ul. Katowicka 11/b2
61-131 Poznań
kom: +48 533 55 22 09

Pon – Pt – 10:00-18:00