Stymulatory młodości – zabiegi zaklinające przemijanie

STYMULATORY MŁODOŚCI – ZABIEGI ZAKLINAJĄCE PRZEMIJANIE

CZAS, któż z nas nie chciałby go zatrzymać albo mieć zawsze po swojej stronie?

Faktem jest, że to nasz wierny kompan, daje doświadczenie, mądrość, ba!, nawet leczy rany, niestety

zostawia też ślady przemijania…

Jednak nie o czasie będzie ten artykuł, choć on sam dość mocno wiąże się z tym, co znajdziesz

poniżej.

A o czym przeczytasz?

O bardziej ziemskich, mniej ulotnych rozważaniach, o tym, co możesz zrobić dla siebie, dla swojej skóry, żeby między innymi dać po nosie nieco zbyt panoszącemu się upływowi wspomnianego czasu. Jakie rozwiązanie proponujemy?

Takie, które zjednały sobie ogrom osób na całym świecie – zabiegi stymulatoramitkankowymi.

A czym są i dlaczego okrzyknięto je molekułami młodości, dowiesz się z naszego artykułu.

nucleofill poznań

CZYM SĄ STYMULATORY TKANKOWE I DLATEGO POKOCHAŁY JE MILIONY KLIENTÓW?

Terapia stymulatorami tkankowymi to idealne rozwiązanie anti-aging dla usianej zmarszczkami, zmęczonej i pozbawionej blasku skóry. Poprzez właściwości substancji stymulujących dochodzi do intensyfikacji procesu syntezy włókien kolagenu i elastyny. Dzięki temu następuje odżywienie skóry i odbudowa jej struktury. W efekcie uzyskujemy natychmiastowy i naturalny efekt rewitalizacji z zachowaniem rysów twarzy.

Stymulatory tkankowe niwelują:

  • bruzdy nosowo-wargowe
  • kurze łapki
  • opadające policzki
  • zasinienia pod oczami  usuwanie cieni pod oczami poznań

Idealnie nadają się do przywrócenia naturalnego owalu twarzy, głębokiego nawilżenia, poprawy gęstości i jędrności skóry, nadania oraz ujednolicenia jej kolorytu, oraz przywrócenia blasku i witalności. Są również świetną terapią profilaktyczną, której celem jest utrzymanie skóry w jak najlepszej kondycji.

CO TAKIEGO NIEZWYKŁEGO KRYJĄ STYMULATORY TKANKOWE

Za tak spektakularne efekty zabiegów odpowiadają następujące substancje:

  • nieusieciowany kwas hialuronowy
  • liofilizowane aminokwasy
  • hydroksyapatyt wapnia
  • kolagen
  • peptydy biomimetyczne.

To w skrócie, a szczegółowo:

Kwas hialuronowy– istnieje naturalnie w naszym organizmie pod postacią hialuronianu sodu. W najgęstszym stężeniu występuje w skórze, gdzie jego rola polega na wiązaniu cząsteczek wody. Wraz z wiekiem tracimy kwas hialuronowy, przez co skóra staje się wiotka i przesuszona w efekcie czego powstają m.in. zmarszczki i bruzdy.

Poza tym obszarem związek ten znajduje się również w ciele szklisty oka, mazi stawowej, tkankach łącznych, naczyniach krwionośnych oraz płynach ustrojowych.

Ze względu na właściwości jest szeroko stosowany nie tylko w medycynie estetycznej, ale również jako środek stricte leczniczy w ortopedii, otolaryngologii, ginekologii, proktologii, reumatologii, dermatologii i okulistyce.

W kosmetologii estetycznej swoje zastosowanie znalazł w postaci usieciowanej,średniousieciowanejoraznieusieciowanej. Stopnień usieciowania jest związany z gęstością oraz stopniem wiązania cząsteczek wody przez kwas hialuronowy.

W zabiegach związanych z wolumetrią twarzy wykorzystywany jest kwas hialuronowy usieciowany. Dzięki temu, że ta forma ma największą odporność na rozbicie, idealnie sprawdza się przy wypełnianiu głębokich bruzd i przywracaniu objętości twarzy.

Forma częściowo usieciowana stosowana jest w zabiegach mających przynieść efekt łagodnego wypełnienia.

Kwas hialuronowy nieusieciowany stosowany jest w przypadku, gdy chcemy uzyskać głębokie nawilżenie, poprawę kondycji suchej i wiotkiej skóry.

Liofilizowane aminokwasy, to związki organiczne – elementy budulcowe białek. W terapii stymulatorami tkankowymi mają za zadanie wspomagać tworzenie się kolagenu i elastyny, których wraz z upływem czasu w naszej skórze jest coraz mniej. Do tej grupy należą m.in. glicyna, L-prolina, L-leucyna, L-lizyna, L-alanina. W połączeniu z kwasem hialuronowym tworzą niebywały koktajl rewitalizujący zmęczoną, przesuszoną i wiotką skórę, dotkniętą oznakami starzenia.

Hydroksyapatyt wapnia w naszym organizmie funkcjonuje jako element rusztowania kości. W terapii skóry wykorzystuje się jego właściwości jako tworzenie rusztowania dla nowych włókien kolagenowych. Jego właściwości sprawdzają się szczególnie w zabiegach rewitalizacji tkanek w okolicach linii żuchwy, bądź mających na celu uniesienie polików.

Kolagen to rodzaj białka budulcowego o ogromnym potencjalne wykorzystywanym nie tylko w medycynie estetycznej, ale również w farmacji i medycynie ogólnej (też jako biomateriał). Jego podstawową funkcją jest utrzymanie struktury tkanek i narządów. Poza wypełnieniem przestrzeni międzykomórkowej, zapewnia elastyczność, wytrzymałość, twardość i sprężystość tkanek. Istotną funkcją jest wiązane w nich wody oraz stymulacja procesów regeneracyjnych.

Kolagenowe wypełniacze tkankowe aplikowane na zasadzie iniekcji cieszą się popularnością już od 40 lat. Wykorzystywane są do redukcji zmarszczek lub blizn zanikowych i modelowania owalu twarzy. Ze względu na podział preparatów kolagenowych na wchłanialne i niewchłanialne możemy osiągnąć efekt czasowy lub trwały. Rozróżniamy różne formy kolagenu ze względu na sposób jego uzyskania – syntetyczny lub naturalny. Ten drugi może mieć pochodzenie odzwierzęce (kolagen ksenogeniczny), z tkanek własnych (kolagen autogeniczny) lub innych ludzi (kolagen allogeniczny).

Peptydy stanowią podstawowy element budujący, to białka o niewielkiej ilości aminokwasów – przekaźniki i regulatory – biorące udział we wszystkich procesach fizjologicznych naszego organizmu. Niestety ich ilość maleje wraz z wiekiem. W medycynie estetycznej stosowane są z lubością w terapii skóry dojrzałej, aby poprawić jej jędrność, gęstość, elastyczność, wygładzić zmarszczki i nadać odpowiedni koloryt.

Stymulatory tkankowe – substancje do zadań specjalnych

Kosmetologia estetyczna rozwija się w błyskawicznym tempie, oferując nam coraz większą gamę produktów oraz usług mających na celu przywrócić naszej skórze młodość i witalność. Również w segmencie preparatów do stymulacji w zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć oraz indywidualnych zapotrzebowań skóry mamy w czym wybierać. Oto niektóre z nich.

stymulatory poznań
  • Nucleofill– to produkt stworzony na bazie naturalnych polinukleotydów o głębokim działaniu liftingującm, redukującym stres antyoksydacyjny oraz zapewniającym długotrwałe nawilżenie. Występuje w trzech wersjach o różnej gęstości: soft, medium lub strong, które wykorzystywane są w zależności od miejsca poddawanego zabiegowi.
  • Ejal40– innowacyjna terapia polegająca na podaniu nieusieciowanego kwasu hialuronowego o intensywnym działaniu regenerującym i stymulującym włókna kolagenu i elastyny. Zaletą zabiegu jest ograniczona do 4 bądź 5 iniekcji preparatu po obu stronach twarzy. Zmniejsza to praktycznie do zera bolesność oraz podrażnienia skóry. Natomiast dość spektakularne efekty wygładzenia i uniesienia skóry widoczne są niemalże od razu, szczególnie uniesienia policzków.
  • Lumieyes – stymulator tkankowy dedykowany dla wrażliwych okolic oczu, powiek oraz doliny łez. Jego właściwości biostymulujące za sprawą żelu polinukleotydowego działają silnie nawilżająco, neutralizująco na wolne rodniki oraz liftingująco. Dzięki temu zabieg daje efekt wypełnienia, redukuje objawy zmęczenia oraz cieni pod oczami.
  • Sunekos200 oraz Sunekos1200 – unikalna formuła preparatu powstała na bazie połączenia nieusieciowanego kwasu hialuronowego ze specjalnie dobraną sekwencją aminokwasów. Ich zadaniem jest głębokie pobudzenie skóry do tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Efektem terapii jest poprawa jędrności i gęstości skóry oraz wygładzenie zmarszczek. Sunekos poprawia nawilżenie skóry, działa antyoksydacyjnie, rozjaśnia przebarwienia i redukuje cienie. Spectrum zastosowania pod względem miejsca poddawanego zabiegowi jest bardzo szerokie – skóra twarzy (również na okolicy oczu i powiek), szyja, dekolt, ramiona, dłonie, wewnętrzna strona ud czy obszar pod kolanami.
  • Linerase to innowacyjny preparat o bardzo silnym działaniu regenerującym i odbudowującym powstały na bazie kolagenu I. Znacznie poprawia gęstość skóry, dodając jej jędrności i elastyczności. Idealnie sprawdzi się w zabiegach mających na celu odbudowę ubytków skórnych, wypłycenie drobnych zmarszczek, redukcję blizn i rozstępów.
  • Crystalys bazą tego stymulatora jest hydroksyapatyt wapnia. Jego działanie widoczne jest w znacznej poprawie objętości skóry. Rewitalizuje i odbudowuje jej strukturę poprzez stymulację produkcji naturalnego kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej sprężysta i jędrna. Idealnie sprawdza się nie tylko w zabiegach w obszarze twarzy, ale również na dłoniach. Efekt jest długotrwały i niezwykle naturalny.
  • Prophilio,zwany również molekułą młodości, to produkt oparty na nowej metodzie sieciowania kwasu hialuronowego, dzięki czemu otrzymano produkt niezwykle bezpieczny w stosowaniu. Posiada również najwyższe stężeniu kwasu hialuronowego ze wszystkich dostępnych preparatów na rynku. Dzięki temu wzmocnione zostało działanie rewitalizujące i stymulujące. Skóra po zabiegu jest odżywiona, bardziej elastyczna i sprężysta, a jej struktura znacznie zagęszczona. Zmarszczki zostają wygładzone, przywrócony koloryt i owal twarzy.

Stymulatory tkankowe a mezoterapia mikroigłowa – różnice i podobieństwa

Te dwie różne formy zabiegów, nastawione są na osiągnięcie innych efektów. Przy mezoterapii mikroigłowej nakłucia nie są głębokie i preparat podawany jest do płytszych warstwy skóry, efektem jest uzupełnienie i powierzchniowe działanie określonych substancji.

Przy zabiegach stymulatorami tkankowymi następuje podanie określonego produktu w głębsze warstwy skóry za pomocą punktowej iniekcji, mającego zadanie pobudzenie tkanek, regenerację i uzupełnienie braków aminokwasów, peptydów i witamin.

Zabiegi stymulatorami tkankowymi to idealne rozwiązanie w przypadku potrzeby głębokiej rewitalizację skóry, spłycenia zmarszczek, zniwelowania bruzd, blizn oraz przywrócenie odpowiedniego owalu twarzy bez zmian wolumetrii.