Mikropigmentacja skóry głowy metodą Mikro Hair

Mikropigmentacja skóry głowy metodą Mikro Hair

Utratę włosów postrzegamy jako nieodzowny aspekt upływu czasu – znak jesieni życia.

Coraz częściej jednak zdarza się, że problem łysienia dotyka nas o wiele wcześniej.

Szukamy wszelkich możliwych rozwiązań, począwszy od prób powstrzymania tego procesu, na wszystkich dostępnych krokach zmierzających do poprawy naszego wyglądu i tym samym poprawy komfortu życia, skończywszy. Z pomocą w tej nierównej walce przychodzi współczesna kosmetologia, oferując zabieg mikropigmentacji skóry głowy. Ten zabieg dedykowany jest zarówno mężczyznom, jak i kobietom borykającym się z każdym rodzajem łysienia, pragnącym zagęścić optycznie fryzurę, bądź zniwelować widoczność blizn.

ŁYSIENIE – ZNAK NASZYCH CZASÓW?

Spoglądamy w lustro i każdego dnia widzimy, że nasze bujne niegdyś włosy tracą na objętości, pojawiają się zakola, które z czasem zabierają coraz więcej miejsca, włosy wypadają na koronie lub stopniowo na całej powierzchni głowy. „Goła” skóra prześwituje coraz bardziej, a piękna niegdyś fryzura pozostaje wspomnieniem.

Współcześnie z problemem łysienia borykają się nie tylko mężczyźni, ale również kobiety. Wiek przestaje odgrywać znaczącą rolę i okazuje się, że za wypadanie włosów jest odpowiedzialna nie tylko genetyka. Może ono towarzyszyć wielu chorobom, być wynikiem stosowanych kuracji (długotrwałe przyjmowanie leków, radio czy chemioterapia), lub reakcją organizmu na naszą codzienność. Zbyt szybkie tempo życia, przewlekły stres, zła dieta, niedobory snu i w efekcie włosów mamy coraz mniej.

DIAGNOZA I CO DALEJ?

Rozpoczynamy wyścig z czasem. Szukamy wszelkich metod, jakimi możemy zatrzymać proces wypadania włosów. Łykamy suplementy, googlujemy domowe sposoby, sięgamy do metod naszych babć, gdy wszystko zawodzi, konsultujemy problem u trychologa i przechodzimy gruntowną diagnostykę.

Nasz problem zostaje fachowo nazwany. Najczęstsza diagnoza to łysienie androgenowe (dotyka ono 70% mężczyzn i 40% kobiet), ale wyróżniamy również łysienie całkowite, plackowate, bliznowaciejące i łojotokowe. Bywa i tak, że trudno znaleźć medyczną przyczynę nadmiernego wypadania włosów.

Nasza codzienność podporządkowana zostaje niezliczonym kuracjom, często bardzo kosztownym i uciążliwym, a ich efekty często są krótkotrwałe i niesatysfakcjonujące.

Lawinowo spada nasza samoocena i komfort życia…

Pojawiają się myśli o radykalnym kroku, jakim jest przeszczep włosów – jednak to duża ingerencja niosąca wysokie ryzyko powikłań i do tego dość kosztowna.

I tu w sukurs wszystkim zmagającym się z łysieniem przychodzi metoda MIKROPIGMENTACJI SKÓRY GŁOWY. To innowacyjny sposób na stworzenie imitacji fryzury (efekt ogolonej głowy) lub optyczne zagęszczenie włosów. Poprzez wprowadzenie pigmentu w postaci tysięcy miniaturowych punktów uzyskujemy idealny efekt odrastającego włosa.

NA CZYM POLEGA MIKROPIGMENTACJA SKÓRY GŁOWY?

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy Micro Hair jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kogo dotyka nadmierne wypadanie włosów. Inaczej nazywany jest też tatuażem medycznym, jednak od klasycznego tatuażu różni się przede wszystkim rodzajem pigmentu oraz metodą i głębokością jego wprowadzania.

PIGMENT stosowany w zabiegu ma specjalnie opracowaną formułę dedykowaną dla metody Micro Hair, dzięki temu zapewnia całkowitą kontrolę nad efektem pigmentacji oraz przewidywalność zachowania barwnika w skórze wraz z upływem czasu.

Profesjonalnie dobrany kolor zachowuje naturalny wygląd nowej fryzury i niweluje ryzyko wystąpienia różnicy kolorystycznej między wytatuowanym miejscem a naturalnymi włosami.

WPROWADZENIE BARWNIKA W PŁYTSZĄ WARSTWĘ SKÓRY powoduje, że nie zmienia on z czasem koloru i nie nabiera niepożądanych nienaturalnych tonów (jak przy klasycznym tatuażu, gdzie wprowadzany pigment ma inną strukturę chemiczną i jest umieszczany głębiej). Pigment stopniowo blaknie i jest to bardzo duża zaleta tej metody, gdyż daje pełną kontrolę nad formą fryzury. Skóra głowy się zmienia, opada linia włosów, łysienie postępuje – łatwiej jest dopigmentować pojawiające się ubytki, nadać nowy kształt „włosom”.

Dzięki temu zachowujemy naturalny wygląd, co łączy się z codziennym komfortem osoby poddającej się zabiegowi.

URZĄDZENIE WYKORZYSTANE W MIKROPIGMENTACJI MICRO HAIR jest specjalnie dostosowane do zabiegów na delikatnej skórze głowy. Poprzez precyzyjne pojedyncze mikronakłucia bardzo cienką igłą (cieńszą niż przy klasycznym makijażu permanentnym czy tatuażu), uzyskujemy naturalny efekt ogolonej głowy, a w przypadku blizn zniwelowanie ich widoczności.

MIKROPIGMENTACJA METODĄ MICRO HAIR TO NIE TYLKO EFEKT FRYZURY „NA 0”

Metoda ta znalazła również idealne zastosowanie w przypadku PIGMENTOWANIA BLIZN (po przeszczepie włosów, urazach). Warunkiem wykonania zabiegu jest 100% wygojenie blizny. Sposób jej maskowania ustalany jest indywidualnie z klientem.

CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED ZABIEGIEM?

Każdy zabieg poprzedzony jest KONSULTACJĄ, na której dobieramy odcień, ustalamy gęstość pigmentacji oraz linię włosów – wszystkie kroki mają służyć uzyskaniu jak najbardziej naturalnego wyglądu nowej fryzury. Pigmentacja to zabieg stopniowy – podczas 2-3 spotkań tworzymy trójwymiarowy efekt gęstości włosów. Celem nie jest uzyskanie nagłej, przerysowanej zmiany wizerunku już po pierwszej sesji. Ważny jest przede wszystkim komfort i dobre samopoczucie klienta i stopniowe przyzwyczajanie się do nowej fryzury.

KONDYCJA SKÓRY PRZED ZABIEGIEM jest istotnym elementem uzyskania odpowiedniego efektu mikropigmentacji. Skóra nie powinna być świeżo opalona, nie należy również przyjmować leków sterydowych, z retinoidami oraz rozrzedzających krew. Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu są: wypryski, łojotok, łuszczyca lub atopowe zapalenie skóry.

Optymalna długość włosów przed zabiegiem powinna być w granicach 0,3 – 0,5 mm, najlepiej w dniu poprzedzającym zabieg ogolić głowę tuż przed snem.

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT ZABIEGU MIKROPIGMENTACJI?

Jest to bardzo indywidualna kwestia, zależna od zdolności utrzymania pigmentu w skórze. Istotną rolę odgrywa wiek, rodzaj skóry, przyjmowane leki, tryb życia itp.

Przeważnie zakłada się okres od 2 do 4 lat, z tym że dla podtrzymania efektu, powinno się po około dwóch latach odświeżyć „fryzurę”.

ILE SESJI MIKROPIGMENTACJI DA OSTATECZNY EFEKT?

Ilość sesji dobierana jest indywidualnie, najczęściej są to od 1 do 3 spotkań, trwających w zależności od wielkości pigmentowanej powierzchni od 1 do 6 godzin.

ZALECENIA PO ZABIEGU MIKROPIGMENTACJI METODĄ MICRO HAIR

Podczas zabiegu mikropigmentcji może dojść do lekkiego podrażnienia skóry czy obrzęku i zaczerwienienia spowodowanego nakłuciami, jednak proces gojenia przebiega bardzo szybko.

Przez kolejne dni należy stosować specjalne kosmetyki łagodzące oraz zapewniające odpowiednie nawilżenie, gdyż podrażniona skóra będzie się łuszczyć.

Istotna jest odpowiednia, łagodna pielęgnacja dedykowana skórze po mikropigmentacji – idealnym rozwiązaniem jest zestaw pielęgnacyjny kosmetyków OVA.

Po zabiegu nie powinno się używać mydła ani środków stosowanych na co dzień. Polecamy chusteczki nawilżające OVA, które zapewnią odpowiedni poziom nawilżenia skóry z zachowaniem wymaganej aseptyki, oraz balsam do ciała OVA, przyspieszający regenerację naskórka i zapewniający ochronę skóry przed promieniami UV – co jest bardzo ważne w procesie gojenia i odpowiedniej asymilacji pigmentu w skórze.

O kosmetykach stworzonych do pielęgnacji po zabiegach mikropigmentacji więcej przeczytasz tu.

Szczegółowe zalecenia odnośnie do pielęgnacji pozabiegowej klient dostaje od specjalisty po wykonanym zabiegu.

Zabieg nie wyklucza z uczestniczenia w codziennym życiu, jednak warto podkreślić, że należy odłożyć w czasie wszelkie podróże wiążące się z przebywaniem na słońcu.

MIKROPIGMENTACJA METODĄ MICRO HAIR jest bezpiecznym i rozsądnym rozwiązaniem, dającym naturalny efekt, podnoszącym znacznie jakość życia, bez bolesnych zabiegów, długich rekonwalescencji oraz ryzyka powikłań.