Botox – Toksyna botulinowa

Botox jest najpopularniejszą metodą wygładzania zmarszczek głównie w górnej części twarzy (tzw. zmarszczek mimicznych), zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w małej dawce w kilka precyzyjnie wybranych miejsc na twarzy, całość trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut.
Botox uniemożliwia przepływ impulsów nerwowych płynących z mózgu do wybranych tkanek mięśniowych, które z kolei przestają pracować czyli nie marszczą się i nie fałdują. Efekty zauważalne są już po dwóch lub trzech dniach, efekt końcowy jest widoczny już siódmego dnia. O zabiegu Botox zazwyczaj redukuje zmarszczki o około 80 procent.

Pacjenci powinni wrócić do domu po zakończeniu zabiegu. Wybór punktów do zaaplikowania botoksu ma kluczowe znaczenie dla powodzenia zabiegu, obrane miejsca zaznaczane są ołówkiem.
Lekarz może wybrać kilka punktów wstrzyknięć dla każdego miejsca aby osiągnąć lepszy efekt. Punkty te nie koniecznie muszą znajdować się na samych zmarszczkach, ale na obszarze, w którym znajduje się mięsień, można się spodziewać od 1 do 5 zastrzyków przypadających na jeden mięsień. Po zabiegu Tuż po zabiegu Botox powinno się zadbać o ograniczenie ruchów mięśni, graniczących z tymi w które preparat był wstrzykiwany.
Efekty Botoksu utrzymują się około 3 do 6 miesięcy. Jeżeli odczujesz widoczne zanikanie jego efektów powinnaś poddać się kolejnej kuracji.

 

MADAME ART

ul. Katowicka 11/b2
61-131 Poznań
kom: +48 533 55 22 09

GODZINY OTWARCIA

Pon – Pt – 10:00-19:00