Laserowe usuwanie naczynek

Popękane, nieestetyczne naczynka to problem, dotykający wiele osób – niezależnie od płci. Rozszerzone, czerwone lub fioletowe pojawiają się najczęściej na twarzy, dekolcie, a także na nogach i rękach. Szczególnie widoczne naczynka mogą być u osób z delikatną bądź suchą skórą. Ten typ cery jest bardziej narażony na oddziaływanie czynników z zewnątrz, takich jak wahania temperatur, silny wiatr czy nadmierna ekspozycja na słońce. Zaniedbanie w postaci stosowania nieodpowiednich kosmetyków może również przyczynić się do problemów z cerą naczynkową. Szczęśliwie dzisiejsza technologia przychodzi z pomocą.

Usuwanie naczynek w Poznaniu

Zabieg zamykania naczynek realizowany jest z zastosowaniem niezwykle nowoczesnego, profesjonalnego lasera VASCU MASTER. Jest to procedura bezpieczna i nieinwazyjna, po której natychmiast można wrócić do codziennych aktywności. Jak to działa? Znajdująca się we krwi hemoglobina ma zdolność pochłaniania energii, pochodzącej z wiązki lasera. Na skutek tego naczynko jest zamykane i niszczone. Po pewnym czasie (ok. 2 tygodnie) organizm samoistnie je usuwa. Zabieg usuwania naczynek nie jest bolesny. Ten, kto go doświadcza, może jedynie odczuć lekkie pieczenie czy niewielkie ukłucie w momencie wystrzelenia wiązki. Zarówno osoba, poddawana zabiegowi, jak i ta, która go wykonuje, wyposażone są w specjalne okulary ochronne. Po zakończonej procedurze pacjent zostanie poinformowany, jak ma dalej postępować.

Jak się przygotować?

Do naturalnej rzęsy doczepiany jest jej odpowiednik. W Madame Art stosujemy rzęsy jedwabne, uzyskane z futra norki, a także lash express. Każda rzęsa przyklejana jest za pomocą wodoodpornego, farmaceutycznie przetestowanego kleju. Długość, grubość i kształt zastosowanych rzęs dobierane są indywidualnie, dzięki czemu nie ma ryzyka uzyskania efektu sztuczności czy “pajęczych nóżek”. Na każde oko aplikuje się 80-120 rzęs, w zależności od potrzeb. Zabieg ten trwa do 1,5 godziny.

Kilka dni przed planowaną procedurą usuwania naczynek warto zrezygnować z chemicznych peelingów, złuszczających kremów oraz mikrodermabrazji. Ponadto skóra powinna być pozbawiona niekorzystnych zmian, np. stanów zapalnych czy wykwitów. Opalanie się na 14 dni przed zabiegiem również nie jest zalecane. Powinno się również unikać światłouczulających ziół (nagietek, ziele dziurawca) oraz leków, np. antybiotyków i preparatów z witaminą A, C lub retinoidami.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Jak w przypadku każdego zabiegu i tutaj istnieją przeciwwskazania. Metoda ta nie jest odpowiednia m.in. dla:

  • mających problemy z sercem i ciśnieniem,
  • kobiet w ciąży i karmiących,
  • chorych na nowotwór,
  • osób z cukrzycą,
  • chorych na epilepsję,
  • mających ostry stan zapalny skóry,
  • chorych, przyjmujących leki z grupy NLPZ lub leki, zmniejszające krzepliwość,
  • osób ze świeżą opalenizną.

Przed zabiegiem ten, kto będzie go wykonywać, musi przeprowadzić skrupulatny wywiad. Dzięki temu ewentualne przeciwwskazania zostaną wykluczone.

ul. Katowicka 11/b2
61-131 Poznań
kom: +48 533 55 22 09

Pon – Pt – 10:00-19:00